Teedeinseneride ühendus

Avaleht uus Foorumid Üldinfo Teedeinseneride ühendus

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Postitused
 • #9299
  Ain
  Keymaster

  Olemas on Eesti Inseneride Liit (www.insener.ee). Ehitusinseneride Liit (ehitusinsener.ee) kuulub ka sinna. Omakorda ehitusinseneride liidus on rida allorganisatsioone, nende seas kütte- ja ventilatsiooni, veevarustuse ja kanalisatsiooni liidud, geotehnika ühing kui ka veeinseneride liit. Samal ajal on EIL liikmeteks ka rida teedeinsenere. Kokku 636 inseneri, sealhulgas nii noor- täis- kui ka auliikmed.
  Aga teedeinseneridel otseselt oma ühendus puudub.
  Näeksin siin kahte võimalust – kas astuda ehitusinseneride liitu ja tekitada selle raames otseselt sektsioonid, või vahele Teedeinseneride liit kes oleks kollektiivliikmeks EIL koosseisus ja selles TIL-s siis vastavad sektsioonid, projekteerijatele oma ja ehitajatele oma. Võibolla miskit veel. Kogu selle loo edasiseks ajamiseks on aga vaja esmalt algatusrühma. Ning selgeks teha, et mida oma organisatsioon annaks, kas neid eesmärke saaks täita paremini oma sildi all või piisaks EIL sektsiooni staatusest.
  EIL tegeleb kutse andmisega ja koolitustega. Teedevaldkonna koolitustega tegelejaid on rohkem, ülikooli (TTÜ) kõrval näiteks Teede Tehnokeskus ja rida erafirmasid (kellel pole sektoriga suurt pistmist, vahendavad vaid spetsialistide esinemisi). Kutset annab praegu Taristuehituse Liit (ESTEL), endine asfaldiliit. Kuid see on sisuliselt firmade ühendus, mitte spetsialistide oma. Ning seetõttu saab ESTEL läbirääkimistel ka kohe erapooliku osapoole sildi, nagu esindaks liit liikmete majanduslikke huve.
  Idee fix on mul pigem teedeinseneride suhtluskeskkonna loomises ja ülalhoidmises, lootuses et on olemas kollektiivne aju ning et vanema generatsiooni inseneride kogemust on sedakaudu võimalik säilitada ja jagada noorematele. Sest tänase kiire elutempo juures kipuvad paljud töised kohtumised ka virtuaalseks, reaalseks kokkusaamiseks, enamgi veel, regulaarseks, on hõivatud inimestel raske ühiseid aegu leida.

  #9309
  Ain
  Keymaster

  Mis funktsionaalsust see teedeinseneride liidu suhtluskeskkond võiks omada? Ehk on mõni sobilik valmisrakendus et ei peaks hakkama kodeerima. Alguses siin keskkonnas väikse ringiga testida, edasi ümber tõsta toimiv lahendus.
  1) kinnine, sisselogimisega. Kuid see logimine võiks olla automaatne, näiteks võttes kaasa google konto rekvisiidid või FB omad.
  2) lingid lubatud, kuid otseselt koodi ei tahaks. Samas tahaks puhvrist (copy-paste) graafikat kasutada, st näiteks kuskil joonisel mingi osa, mille kohta küsimus – ei postita kogu faili vaid miski jupi screenshotist ilma seda kuskile riiulisse salvestamata
  3) küsitluse võimalus.

  #9428
  Ain
  Keymaster

  Funktsionaalsusest veel. Tuleb välja, et vaja oleks sellist FAQ sektsiooni. KKK ehk korduvalt küsitud küsimused. Eriti on see vajalik uute normide juurutamisel, kui TRA juhendmaterjal ei ole veel täieliselt vastavuses uue normitekstiga. Et sisust aru saada ja mõista, mis millisena parasjagu kehtib. Mis näeks välja nagu Tinni kunagi oma firmas teinud on, 1…3 lehekülge teemast.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
Scroll to Top